Our range of products include 200mm lightweight block, 100mm lightweight block and 150mm lightweight block.
₹ 3000 / Cubic Meter Get Latest Price
| Size | 400x300 mm |
| Color | Grey |
| Shape | Cubical |
| Design | Solid |
| Usage/Application | Side Walls |
| Weight | 7 Kgs |
| Thickness | 200mm |
| Type | Lightweight Block |
Minimum order quantity: 1000 Cubic Meter
₹ 3000 / Cubic Meter Get Latest Price
| Size | 300x175 mm |
| Color | Grey |
| Shape | Cubical |
| Design | Solid |
| Thickness | 100mm |
| Usage/Application | Side Walls |
| Weight | 6 Kgs |
| Type | Lightweight Block |
Minimum order quantity: 2000 Cubic Meter
₹ 3000 / Cubic Meter Get Latest Price
| Size | 300x150 mm |
| Color | Grey |
| Shape | Cubical |
| Design | Solid |
| Usage/Application | Partition Walls |
| Resistance Durability | Fire Resistance |
| Weight | 6.5 Kgs |
| Type | AAC Block |
| Brand | Durablocks |
| Thickness | 150 mm |
Minimum order quantity: 6000 Cubic Meter
Nirav Shah (CEO)
HN Infra Products Private Limited
Shop No 68, Jay Yogeshwar Township 2, Ajwa Road
Vadodara - 390019, Gujarat, India